Firma „MARFIKS” została założona w 1990r.

Jako firma tworząca wszelkiego rodzaju prace z kamienia, jesteśmy w stanie sprostać wszelakim potrzebom wymagających Klientów. Każdy realizowany przez nas projekt traktujemy ze szczególną dbałością.

Zajmujemy się wykonywaniem prac kamieniarskich, takich jak: kominki, grille, parapety, blaty kuchenne i łazienkowe, zabudowy całościowe łazienek (włącznie z sufitami) z wielkoformatowych i małoformatowych elementów, schody zewnętrzne i wewnętrzne z wszelkiego rodzaju obróbkami nosków i wstawkami antypoślizgowymi, posadzki nowoczesne i rustykalne z wstawianymi dekorami i rozetami, tarasy klejone i wentylowane z płyt płomieniowanych antypoślizgowych, elewacje klejone lub montowane na kotwach montażowych.

Świadczymy usługi kamieniarskie w szerokim zakresie, od sprzedaży płyt i płytek kamiennych, poprzez wycinanie i obrabianie elementów, kończąc na kompleksowej realizacji zlecenia powierzonego przez Inwestora lub pod nadzorem Architekta. Nasza firma zajmuje się konserwacją montowanego kamienia, jak i renowacją elementów kamiennych już istniejących. Zajmujemy się także importem kamienia, a w szczególności marmuru, granitu, kwarcytu, onyxu, alabastru, bazaltu, piaskowca oraz dolomitu. Kamień importujemy z wielu państw na świecie: Włochy, Hiszpania, Portugalia, Brazylia, Turcja, Indie, Chiny w zależności od wymagań i potrzeb Klienta.

Posiadamy najnowocześniejszy park maszynowy służący do obróbki kamienia oraz łączenia go z innymi materiałami typu szkło, metal, gres, itp. Dzięki zaawansowanym maszynom możemy realizować najbardziej skomplikowane zamówienia. Maszyna Milestone-Brembana Waterjet 5osi pozwala nam na wycinanie wodą w trójwymiarze każdego rodzaju wzornictwa zarówno w kamieniu, jak i innych materiałach. Pięcioosiowe maszyny Emedue Discovery i Astra wykonują dla nas precyzyjne wycinanie wszelkiego rodzaju blatów łazienkowych i kuchennych z frezami, ociekaczami, otworami technicznymi. Maszyna grawerska umożliwia tworzenie różnego rodzaju zdjęć i obrazów na płytach kamiennych, stosowanych jako ozdobniki ścienne do salonów i łazienek.

Nasza kadra wykwalifikowanych ekip monterskich z wieloletnim doświadczeniem gwarantuje kompleksowy montaż najwyższej jakości ze szczególnym naciskiem na detale. Firma udziela gwarancji na swoje wyroby oraz zapewnia serwis pogwarancyjny na wykonane prace.

 

Kominki
Wnętrza
marfiks-m02
marfiks-m03
Kamień
marfiks-realizacje-ah